WARSZTAT „WŁĄCZANIE WYMIARU PŁCI W TREŚCI BADAŃ I INNOWACJI” i „FULBRIGHT Z AMBASADOREM”

Doktorantki i Doktoranci Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wzięli udział w spotkaniu online na temat znaczenia płci w badaniach naukowych.  Warsztat był zorganizowany przez Pełnomocniczkę Rektora ds. Równości Płci dr hab. Lidię Michalską-Brachę, prof. UJK oraz zespół projektu Athena, a prowadzony przez dr Monikę Ryndzionek – ekspertkę ds. równości płci NCBR, KPK.

Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia uwzględniania wymiaru płci w treści badań i innowacji oraz zapoznanie uczestników z narzędziami i metodami umożliwiającymi efektywne włączenie tego wymiaru do wniosków projektowych. Ta WIEDZA JEST SZCZEGÓLNIE PRZYDATNA DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH WNIOSKOWANIEM W RAMACH PROGRAMU.

Kolejnym warsztatem było spotkanie nt. programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Junior Research Award 2025-26, Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2025-26, Graduate Student Award 2025-26, Senior Award 2025-26 i STEM Impact Award 2024-25 oraz nowość (!) – Graduate Student Award LLM in International Human Rights Law at University of Notre Dame 2025-26.

Spotkanie prowadzili: dr hab. Alicja Wzorek, prof. UJK, dr hab. Andrzej Ślązak, prof. UJK, dr Mateusz Strzelecki, dr Leonardo Tinti.

Dziękujemy wszystkim Doktorantkom i Doktorantom za udział w prezentacji.

Natomiast zainteresowanych programami Fulbright Poland zapraszamy do obejrzeniu webinaru: