VI Forum Doktorantów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

W dniach 2-3 czerwca 2023 odbyła się VI edycja Forum Doktorantów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod patronatem JM Rektora UJK prof. dr. hab. Stanisława Głuszka. Forum Doktorantów UJK to miejsce, gdzie Doktoranci mogą każdego roku zaprezentować wyniki swojej dotychczasowej pracy, a także wymienić się doświadczeniami dotyczącymi prowadzonych przez nich badań naukowych.

W imieniu JM Rektora UJK Doktorantów oraz przybyłych Gości powitała Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka a Dyrektor Szkoły Doktorskiej prof. dr hab. Francesco Giacosa życzył Uczestnikom owocnych obrad.

Głos zabrał ponadto prof. dr. hab. Dariusz Banaś, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, który pełnił rolę gospodarza tegorocznego wydarzenia.

Inauguracyjny wykład pt. „Chat GPT: new era of AI” został wygłoszony przez prof. dr. hab. Wojciecha Broniowskiego – z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.

Po wykładzie Doktoranci rozpoczęli obrady w obrębie sekcji: nauk humanistycznych, nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk społecznych.

Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów mgr Kamila Fortunka, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego VI Forum Doktorantów mgr Wiktoria Krakowiak oraz członek Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów mgr Grzegorz Witkowski, będący głównymi organizatorami Forum, dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć Doktorantom jak najlepsze warunki do przedstawienia wyników swojej pracy i wymiany myśli.

Referaty wygłosiło w sumie aż 70 doktorantów, a ich wystąpienia zostały ocenione przez ponad 30 profesorów obradujących w 11 komisjach. Wyłoniono łącznie 12 laureatów Nagrody Rektora PRODOMUS. Za 5 wystąpień przyznano wyróżnienia.