AKCELERATOR ROZWOJU Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

W związku z uruchomieniem projektu pn.: „AKCELERATOR  ROZWOJU  Uniwersytetu  Jana Kochanowskiego  w  Kielcach”  o  numerze  POWR.03.05.00-00-Z212/18  realizowanego  przez  Uniwersytet  Jana  Kochanowskiego  w  Kielcach,  współfinansowanego  ze  środków  Unii  Europejskiej  w  ramach  Europejskiego  Funduszu  Społecznego,  Oś  III  Szkolnictwo  wyższe dla  gospodarki  i  rozwoju  Działanie  3.5  Kompleksowe  programy  szkół  wyższych  Programu  Operacyjnego  Wiedza  Edukacja  Rozwój  2014 – 2020doktoranci I roku szkoły doktorskiej UJK w Kielcach w roku akademickim 2019/2020, kształcący się  w dyscyplinach: historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki biologiczne, nauki fizyczne, nauki chemiczne, nauki o Ziemi i środowisku, otrzymali możliwość wzięcia udziału w ww. projekcie.

Termin realizacji projektu obejmuje okres od 01.08.2019 r. do 31.07.2023 r.

Celem projektu jest wzmocnienie rozwoju naukowego doktorantów kształcących się w UJK w Kielcach oraz podniesienie jakości przygotowywanych przez nich prac doktorskich, poprzez włączenie do programu kształcenia nowych komponentów.

Doktoranci, będący uczestnikami projektu, mogą (w zależności od dyscypliny) korzystać z następujących typów wsparcia:

• w ramach modułu obligatoryjnego:
  • seminaria naukowe prowadzone przez profesorów z polskich i zagranicznych jednostek naukowych
  • staże naukowe zagraniczne
  • uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach naukowych, związane z prezentacją wyników badań
  • realizacja zajęć dydaktycznych
  • kursy naukowe prowadzone przez naukowców z zagranicznych ośrodków
  • zajęcia warsztatowe prowadzone przez profesorów z zagranicznych/polskich ośrodków
  • zagraniczne kwerendy biblioteczne i archiwalne
  • w ramach modułu fakultatywnego:
  • szkolenia specjalistyczne wynikające z planu rozwoju naukowego
  • zakup materiałów zużywalnych do części eksperymentalnej pracy doktorskiej
  • uczestnictwo w krajowej konferencji naukowej związane z prezentacją wyników badań
  • zakup materiałów naukowych
  • wykład zagraniczny
  • międzynarodowe/ krajowe szkoły letnie/zimowe.

Regulamin projektu dostępny jest na naszej stronie internetowej https://sd.ujk.edu.pl/