Szkoła Doktorska Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

19-11-2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w Szkole Doktorskiej

Inauguracja Szkoły Doktorskiej

W dniu 19 listopada 2021 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w naszej Szkole. Kształcenie na I roku rozpoczęło 25 doktorantów, w tym 5 obcokrajowców w ramach czterech sekcji dziedzinowych: nauk humanistycznych, nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk społecznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchania wspaniałego wykładu Pani prof. dr hab. Grażyny Legutko, nt. „Bolesław Prus – realista i metafizyk”.

Wszystkim doktorantom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i satysfakcji z prowadzonych badań.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.